Wypadanie włosów

Jak leczyć wypadanie włosów?

Współcześnie istnieje bardzo dużo metod leczenia wypadania włosów i łysienia. Należy jednak zaznaczyć, że im nasza reakcja będzie szybsza, tym mamy większą szansę na skuteczne leczenie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jest to proces długotrwały i trzeba być cierpliwym.

Po pierwsze należy wspomagać wzrost nowych włókien oraz zahamować proces wypadania włosów, które zostały osłabione. Można to osiągnąć przez regularne wmasowywanie w skórę głowy preparatów, które są na bazie: aminokwasów, peptyd, keratyny, kolagenu, enzymów, fitohormonów, witamin, minerałów czy minoksydylu. Należy jednak wcześniej przygotować skórę poprzez zastosowanie peelingów oraz odpowiednich szamponów.

Można także wspomóc się urządzeniami laserowymi, czyli szczotkami i grzebieniami, które emitują światło lasera i przez to stymulują wzrost włókien. Urządzenia te sprawiają także, że włosy stają się grubsze i zdrowsze.

Kobiety, jak i mężczyźni powinni także nauczyć się radzić sobie ze stresem.

Warto także wzbogacić swoją dietę o pokarmy bogate w białko i jednocześnie ograniczyć węglowodany. Także uzupełnienie poziomu żelaza może wspomóc leczenie łysienia androgenowego, ponieważ działa ono bezpośrednio na pochodną testosteronu, który pozbawia mężczyzn włosów.

Bardzo ważne są także wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne, ponieważ treningi pomagają regulować poziom kortyzolu, a ćwiczenia aerobowe przyczyniają się do wydzielania globuliny, która wiąże hormony płciowe, które z kolei usuwają nadmiar insuliny i testosteronu z naszego organizmu.

bard