Wypadanie włosów

Jak uniknąć wypadania włosów?

Wypadanie włosów to problem, który dotyka się bardzo dużo osób, zarówno mężczyzn (70%), jak i kobiet (25%). Trzeba jednak podkreślić, że w większości przypadków da się tego uniknąć.

Jeżeli jednak zauważyłeś, że Twoje włosy wypadają lub chcesz temu zapobiec, musisz pamiętać o kilku zasadach, które pomogą Ci tego uniknąć:

  • Odżywiaj się zdrowo

Zdrowa dieta to podstawa, żeby zwalczyć problem wypadania włosów. Dzięki niej włosy odzyskają zdrowy wygląd oraz blask. Żeby dieta przeciwko wypadaniu włosów była skuteczna, musi być bogata w owoce i warzywa. Jeżeli jednak chcesz zapobiec wypadaniu włosów, musisz uzupełnić w organizmie poziom witaminy A, która jest odpowiedzialna za porost włosów, witaminy B5, która regeneruje włosy i skórę, witaminy B3 – pobudza krążenie skóry głowy, witaminy C, która wzmacnia włosy i witaminy E, która odbudowuje włosy, odżywia je i zapobiega wypadaniu.

• Unikaj słońca

Promienie słoneczne wpływają na kondycję naszych włosów. Zbyt duża ilość słońca osłabia i wysusza włosy, sprawia także, że stają się one matowe i wypadają. Ponadto kontakt ze słoną czy chlorowaną wodą może także w widoczny sposób osłabić włosy i powstrzymać ich wzrost.

• Używaj grzebienia

Żeby przeciwdziałać wypadaniu włosów, należy zwracać dużą wagę do tego, w jaki sposób i czym się je czesze. Warto czesać włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Trzeba też pamiętać o odpowiedniej higienie skóry głowy, ponieważ zablokowane mieszki włosowe wzmacniają proces ich wypadania.

• Unikaj nakryć głowy

Zbyt częste noszenie czapek, chust czy innych nakryć głowy ogranicza dostęp tlenu do włosów, co w efekcie prowadzi do ich wypadania. Żeby jednak temu zapobiec, trzeba także uważać na noszone gumki do włosów, spinki i inne akcesoria, ponieważ źle dobrane mogą także osłabiać włosy.

• Nie susz, nie kręć i nie prostuj

Suszarki, prostownice i lokówki używane regularnie bardzo niszczą nasze włosy, ponieważ wysuszają i pozbawiają je blasku. Żeby przeciwdziałać osłabieniu oraz nadmiernemu wypadaniu włosów trzeba unikać lub ograniczyć używanie tych urządzeń.

• Wystrzegaj się stresu

Nadmierny stres także może przyczynić się do wypadania włosów.

bard